تفاوت رطوبت گیر و رطوبت ساز

تفاوت رطوبت گیر و رطوبت ساز

رطوبت گیر و رطوبت ساز برای حفظ رطوبت در سطح سالم ضروری می باشد، به خصوص اگر در منطقه ای زندگی می کنید که شدت رطوبت زیاد است.

عوامل متعددی وجود دارد که سطح رطوبت در یک خانه را تحت تاثیر قرار می دهد : نزدیکی به آب، هوا و حتی فعالیت های روزانه مانند شستن لباس ها، پخت و پز و حمام کردن. اساسا، رطوبت سازها و رطوبت گیر ها سطح رطوبت را در هوا کنترل می کنند. رطوبت سازها رطوبت را افزایش می دهند، در حالی که رطوبت گیر آن را کاهش می دهد.

انواع مختلف رطوبت ساز موجود است. ساده ترین آنها آب را جوشانده و بخار آن را در فضا آزاد می کنند. ترکیبات آروماتیک و ضد باکتری را می توان به آب اضافه کرد. رطوبت سازهای هوای سرد، دستگاه هایی هستند که رطوبت را با استفاده از فن های تبخیری، پخش کننده ها یا غشاهای اولتراسونیک منتشر می کنند.

رطوبت گیر ها می توانند از موادی استفاده کنند که رطوبت را جذب می کنند، مثل ماده خشک کن، یا میعان. تهویه مطبوع متعلق به رده دوم (رطوبت گیر) می باشد، زیرا باعث می شود رطوبت هوا کاهش پیدا کند. توجه داشته باشید که رطوبت ساز یا رطوبت گیر هر چه پیچیده تر باشند، نیاز به تعمیر و نگهداری توسط کارشناسان متخصص دارد.

چرا باید از یک رطوبت ساز یا رطوبت گیر استفاده کنید؟

سطح رطوبت مطلوب بین ۳۰ تا ۵۰ درصد است. رطوبت در خارج از این محدوده به کپک و ویروس آنفلوانزا کمک می کند تا رشد کند. اگر هوا بیش از حد خشک باشد، علائم مانند چاک لب های و پوست خشک و خارش خواهید دید. در هوای بیش از حد مرطوب، شما علائمی مانند موی مجعد و تشک های سرد و خیس را مواجه خواهید شد. اگر مواردی نظیر کتاب یا ابزار موسیقی چوبی داشته باشید، نگهداری رطوبت در سطح ایده آل در همه زمان ها بسیار مهم است. شما می توانید از یک رطوبت سنج برای اندازه گیری رطوبت در خانه خود استفاده کنید، که می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا شما نیاز به یک رطوبت ساز یا رطوبت گیر دارید.

تفاوت رطوبت گیر و رطوبت ساز

<<شرکت تاسیسات باما با بیش از ۷ سال تجربه در زمینه تجهیزات کنترل و اتوماسیون ساختمانی و صنعتی در ایران ، در زمینه خدمات،‌ طراحی و اجرای انواع تاسیسات ساختمانی و صنعتی و همچنین فروش انواع تاسیسات و تجهیزات ساختمانی و صنعتی میباشد و آمادگی خود را در خدمت رسانی به هموطنان عزیز اعلام می نماید. و بهترین های تفاوت رطوبت گیر و رطوبت ساز را برای شما هموطنان آماده فروش کرده است.>>

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی خرید تجهیزات کنترل و اتوماسیون ساختمانی و صنعتی با شرکت تماس حاصل فرمایید.

Summary
Review Date
Reviewed Item
تفاوت رطوبت گیر و رطوبت ساز
Author Rating
51star1star1star1star1star